Artur Grzesiak | NOMINACJA W KATEGORII INNOWATOR
Kierujący Grupą InCore Artur Grzesiak ma ambicję stworzenia polskiej agencji zatrudnienia o globalnym zasięgu. Z pasją i determinacją buduje polską, rodzinną firmę, która ma przetrwać pokolenia. Wierzy, że kapitał ma narodowość – dlatego misją firmy jest utrzymanie pakietu większościowego w polskich rękach. Prezes Grzesiak od lat aktywnie wspiera zmiany w przepisach prawa dotyczących cyfryzacji zatrudnienia i angażuje się w działania organizacji przedsiębiorców, aby skuteczniej konkurować z zagranicznym kapitałem.
Grupa InCore, specjalizująca się w świadczeniu usług pracy tymczasowej, rekrutacji i selekcji oraz pośrednictwa zawodowego, działa na polskim rynku od 2007 r. Założycielami przedsięwzięcia biznesowego było dwóch studentów, którzy, posiadając jedynie pomysł, dużo wolnego czasu oraz kompetencje z obszaru przedsiębiorczości, wspólnie postanowili zbudować grupę kapitałową w oparciu o swoją pasję, zdobytą wiedzę i doświadczenie oraz możliwości, jakie stworzono w Polsce dla start-upów. – Dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu projektów biznesowych utwierdziło nas w przekonaniu, że wszystko zaczyna się od marzeń. Ale aby marzenia urealnić, trzeba mieć precyzyjny plan, konsekwentnie go realizować, nie przejmować się przeciwnościami losu i posiadać zaangażowany zespół mający wspólny cel. Nie boimy się marzyć i głośno mówić o swoich marzeniach i celach biznesowych – zapewnia Artur Grzesiak. Ambicją prezesa Grupy InCore jest zmieniać obraz rynku pracy w Polsce i na świecie poprzez budowę polskiej globalnej agencji zatrudnienia, dostępnej w modelu uberpraca, w kilku językach, działającą na poziomie wielu systemów prawno-administracyjnych i w różnych formułach płatności, która pomaga w transgranicznym zatrudnieniu pracowników dla największych polskich pracodawców lub osób fizycznych.
Pierwszym projektem biznesowym grupy InCore, nad którym prace rozpoczęto w 2010 r., jest lnCPraca. pl, internetowa agencja zatrudnienia, wykorzystująca autorski model biznesowy pozwalający skalować biznes na nowe rynki oraz o nowe produkty/usługi przy wykorzystaniu ekonomii współdzielenia. Model oparty jest na zaawansowanym systemie informatycznym, zintegrowanym z zewnętrznymi systemami informatycznymi poprzez API (interfejs programowania aplikacji), dostępnym w responsywnej wersji i wielu językach, pozwalającym dopasowywać się do danego systemu prawnego i administracyjnego. Głównym założeniem projektu jest jego skalowalność, automatyzacja procesów, digitalizacja dokumentów, praca w oparciu o metadane pracobiorców i pracodawców oraz użyteczność dla krańcowego użytkownika, zdefiniowanego w warunkach brzegowych, od osoby fizycznej (potrzeba personalna: sprzątaczka, niania, ogrodnik) po duże polskie i międzynarodowe organizacje oraz od potrzeb na personel niewykwalifikowany (pracownik fizyczny) po specjalistów (IT, branża medyczna).
Połączenie technologii informatycznych z modelem biznesowym tworzy przewagi konkurencyjne, pozwalające Grupie lnCore konkurować z największymi agencjami zatrudnienia w Polsce. Kluczową rolą w projekcie jest doradca personalny, rozumiany jako wewnętrzny pracownik potrafiący samodzielnie, przy wykorzystaniu systemu lnCPraca.pl, generować nowe zamówienia, a jednocześnie realizować zamówienia, rozliczać współpracę oraz śledzić historię tej współpracy.
Grupa InCore należy m.in. do Kongresu Polskiego Biznesu, Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie, Warszawskiej Izby Gospodarczej, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz innych organizacji przedsiębiorców, które próbują walczyć o interesy polskich mikroprzedsiębiorców, łączyć siły w grupach zakupowych oraz być głosem przedsiębiorców w debacie publicznej.